Môže rast krypta pokračovať? Názor Kicoma a ďalších hostí streamu XTB

Bitcoin sa za posledný týždeň vrátil nad hranicu 30 000 USD a v súčasnosti je približne dvojnásobne drahší ako v novembri minulého roka. Je však tento rastový trend udržateľný?

XTB tento pondelok odvysielalo živý stream, v ktorom sa o svoje názory podelili Kicom, Martin Gregor z YouTube kanálu Zaujalo ma Krypto & FinTech a Jan Charvát z Crypto Kingdom. Všetci traja hostia majú dlhoročné skúsenosti s kryptomenami. V tomto článku prinášame zhrnutie toho najdôležitejšieho, čo na streame odznelo.

Počas hodinu a pol trvajúceho vysielania sa diskutovalo o širokej škále tém. Diskutovalo sa o zmenách v Bitcoine v porovnaní s rokom 2016, o možnosti spotového ETF Bitcoinu v USA, o európskej regulácii kryptomien a o súdnom spore medzi spoločnosťou Ripple a SEC (americkou komisiou pre cenné papiere).

Pre krypto nadšencov, investorov a obchodníkov je však zrejme najdôležitejšia otázka jasná: kedy sa dočkáme nových výšok v kryplande? Bohužiaľ, bez krištáľovej gule nie je odpoveď taká jednoznačná. Napriek tomu sa hostia podelili o svoje odborné odhady a vo svojich prognózach sa viac-menej zhodujú. Pokračovanie bleskového rastu smerom nahor je nepochybne možné, ale v súčasnosti málo pravdepodobné. Bitcoin z hľadiska technickej analýzy čelí silnému odporu a makroekonomické otázky a potenciálne pozitívne udalosti, ktoré by mohli naštartovať rast, budú pravdepodobne potrebovať ešte niekoľko mesiacov, aby sa celá situácia vykryštalizovala.

Zdroj: xStation

Prvá polovica budúceho roka bude pravdepodobne najdôležitejšia. Polovičná ťažba bitcoinu, teda proces zníženia výšky odmien za ťažbu BTC na polovicu, sa očakáva v máji 2024. Táto udalosť sa historicky spája so začiatkom nových bullruns (období rastu cien). Očakáva sa tiež upokojenie makroekonomickej situácie začiatkom budúceho roka, ako aj rozhodnutie SEC o možnosti spotového ETF pre Bitcoin, ktoré by v prípade schválenia znamenalo potenciálne obrovský príliv nového kapitálu, ktorý doteraz nemal prístup ku kryptomenám. Samozrejme, súčasná situácia je turbulentná a môže sa veľmi rýchlo zmeniť. Trh s kryptomenami je stále do veľkej miery naviazaný na to, čo sa deje na tradičných trhoch, takže ak v najbližších mesiacoch dôjde k výraznej recesii, Bitcoin a ostatné kryptomeny veľmi pravdepodobne padnú spolu so všetkým ostatným. Zdá sa však, že viaceré kúsky skladačky zapadajú na svoje miesto a všetky poukazujú na veľmi podobné časové obdobie.

Ak sa chcete o tejto téme dozvedieť viac, celý stream je voľne dostupný na YouTube kanáli: https://www.youtube.com/watch?v=9qV30A3ufxE

S viac ako pätnásťročnými skúsenosťami je XTB jedným z najväčších burzovo obchodovaných brokerov na FX a CFD na svete.
Zdieľať
rm stock Komentáre