Banka, ktorá bola priateľská ku kryptomenám, musela ohlásiť bankrot

bitcoin graf

Švajčiarska online banka FlowBank, ktorá ponúkala služby obchodovania s kryptomenami, bola zatvorená a nútene zbankrotovala. Švajčiarsky finančný regulátor zistil, že banka vážne porušila normy požadované od finančných inštitúcií zaoberajúcich sa bankovými činnosťami.

„Toto opatrenie sa stalo nevyhnutným, keďže banka už nedisponuje minimálnym kapitálom potrebným na jej obchodné operácie,“ uviedol vo svojom vyhlásení švajčiarsky úrad pre dohľad nad finančným trhom (FINMA).

Neexistuje „žiadna perspektíva reštrukturalizácie“ a existujú “obavy, že banka je nadmerne zadlžená”, dodal regulačný úrad. „Banka musí byť zrušená,“ konštatoval švajčiarsky regulátor po tom, ako minulý týždeň pri vyšetrovaní zistil, že banka vážne porušila svoju povinnosť držať dostatočný kapitál.

FlowBank bola otvorená v roku 2020 a ponúka služby obchodovania s kryptomenami. Bola tiež bankovým partnerom spoločnosti Techteryx, ktorá je emitentom stablecoinov TrueUSD (TUSD). Jej spoluvlastníkom bola spoločnosť CoinShares, ktorá sa zaoberá správou kryptoaktív, a údajne ponúkala bankové služby najväčšej kryptoburze Binance.

FINMA zdôraznila, že zákazníci s prostriedkami do 100 000 švajčiarskych frankov budú chránení ako prví. FlowBank má celkové aktíva vo výške 680 miliónov švajčiarskych frankov a vedie viac ako 22 000 klientskych účtov.

Zdroj: finma; cointelegraph.com;

Redakčný tím Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať
rm stock Komentáre