10 vydarených aplikácií, ktoré by mal vyskúšať každý investor

0

1. StockTouch – ide o mobilnú aplikáciu, ktorá vyniká elegantným rozhraním a užitočnými vizualizáciami. Vďaka nej ľahko odsledujete vývoj trhu aj z pohľadu jednotlivých sektorov. Viac o aplikácii tu.

2. SigFig – skvelým nástrojom na správu vašich investícií je aplikácia SigFig. Vďaka možnostiam synchronizácie môžete sledovať svoje akcie, fondy a iné investície v reálnom čase na jednom mieste. (Dostupná pre Android aj iOS)

3. Bloomberg – ide o dobre známu klasickú finančnú aplikáciu, kde okrem ekonomického spravodajstva nájdete trhové dáta (meny, dlhopisy, akcie, komodity). Aplikáciu je možné stiahnuť vo verzii pre smartfóny aj pre tablety.

4. NetDania Forex & Stocks – vďaka tejto appke môžete sledovať vývoj stoviek menových párov, ale aj akciové indexy či komodity. To ale nie je všetko. Aplikácia ponúka komplexný prehľad makrodát s push notifikáciami.

5. ChartTreker – ak hľadáte aplikáciu s profesionálnymi grafmi, ChartTreker je správnou voľbou.

6. ETFdb – milovníci fondov ETF určite ocenia aplikáciu ETF Database. Tento kúsok vám investičné fondy umožní filtrovať podľa sektora, emitenta či regiónu. Viac o aplikácii sa dozviete tu.

7. StockTwits  – skvelou pomôckou pre akciových investorov je aplikácia StockTwits. Ako už napovedá názov, aplikácia zisťuje, o ktorej akcií sa čo to tweetuje (správa na sieti Twitter). Ak napr. obchodujete akcie Apple (AAPL), ľahko zistíte, čo si o akcií myslia ostatní investori. Aplikácia je dostupná pre iOS aj Android.

8. Kcast Gold Live!  Ukrátení nie sú ani milovníci komoditných trhov, ktorým život uľahčí aplikácia Kcast Gold Live! Aplikácia známej stránky Kitco vás okrem cien komodít oboznámi s čerstvými novinkami a vizualizáciami.

9. FRED Economic Data – aplikácia Federálnej rezervnej banky v St. Louis vám sprístupní tisíce časových radov. Údaje o zamestnanosti, sadzbách či cenách si môžete prezerať v textovej aj grafickej podobe.

10. Scutify – Podobným sociálnym agregátorom ako StockTwits je aj aplikácia Scutify. Tento nástroj vám prezradí, čo si o akcií, komodite alebo menovom páre „tweetujú“ ostatní investori.

investicne.sk
Vypracovala redakcia Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať