Otrasy na kryptotrhu: Bitcoin sa prepadol pod 64-tisíc USD

pokles bitcoin

Trh s kryptomenami sa otriasa. Najväčšia kryptomena bitcoin dnes stráca 3,52 % na 63 954 dolárov a klesajú aj altcoiny: Ethereum odpisuje 3,30 % na 3504 USD, BNP klesá o 3,40 % a Solana stráca takmer 6 %.

K medvediemu sentimentu prispelo viacero faktorov. Investori sa rozhodli pre výber ziskov po predošlom období rastu a bitcoinové ETF fondy v USA naďalej zaznamenávajú značné odlevy. Vo štvrtok bolo zo spotových bitcoinových ETF vybraných takmer 140 miliónov dolárov.

Na trh pravdepodobne vplývajú aj makroekonomické faktory vrátane postoja Federálneho rezervného systému (Fed) k úrokovým sadzbám. Fed uviedol, že stále potrebuje viac dát, aby si bol istý, že inflácia je na dobrej ceste k dosiahnutiu jeho 2-percentného cieľa. Členovia menového výboru Fedu pre tento rok avizovali iba jedno zníženie sadzieb.

Ďalším faktorom, ktorý treba zvážiť, je expozícia hedžových fondov voči BTC. Podľa André Dragoscha, vedúceho výskumu v spoločnosti ETC Group, hedžové fondy za posledných 20 obchodných dní znížili svoju expozíciu voči bitcoinu na úroveň len 0,37, čo je najnižšia hodnota od októbra 2020.

Graf: Vývoj ceny BTC za posledný mesiac

graf vývoj ceny btc
graf vývoj ceny btc

Zdroje: The Economic Times; coinmarketcap.com; cryptobriefing.com

98 %


Viac ako 1000 US akcií bez poplatku

Viac ako 3000 US akcií s nízkymi poplatkami

Fyzické akcie i ETF*

Špičková podpora v CZ jazyku


*Fyzické ETF iba pre profesionálnych klientov

Obchodovanie je vždy spojené s rizikom

Sponzorované

Redakčný tím Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať
rm stock Komentáre