Dolár v defenzíve. Čaká sa na Fed

0
Dolár - peniaze
Dolár - peniaze

Neistý trhový sentiment pred stredajším zasadnutím americkej centrálnej banky (Fed) dolieha aj na americký dolár. Okrem toho dnes pre dolár nedopadli dobre ani makrodáta, keďže predaje nových domov v USA v marci poklesli o 1,5% na 511-tisíc a predaje za mesiac február boli revidované smerom nadol.

Dolárový index, ktorý meria vývoj americkej meny voči ostatným menám, aktuálne oslabuje o 0,43%.

Obchodníci v súčasnosti zostávajú opatrní, keďže stredajšie zasadnutie Federálneho rezervného systému môže priniesť nové signály o ďalšom sprísňovaní menovej politiky v USA.

Aj keď väčšina pozorovateľov trhu očakáva, že Fed na aprílovom zasadnutí podrží sadzby na nezmenenej úrovni, začína sa čoraz hlasnejšie uvažovať nad júnovým zasadnutím, kedy by v prípade ďalších silných dát mohlo dôjsť k zvyšovaniu sadzieb.

Zvýšenú nervozitu badať aj na Wall Street, kde hlavné akciové indexy zaznamenávajú straty. Naopak, darí sa zlatu, ktoré profituje zo zvýšenej averzie voči riziku ako aj z oslabenej americkej meny. Cena žltého kovu získava 0,92% na 1241 dolárov.

Dušan Hruška
DUŠAN HRUŠKA je zakladateľom a zároveň aj šéfredaktorom Investičných Novín - www.investicne.sk. Je absolventom Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela, kde vyštudoval odbor Financie, bankovníctvo a investovanie.
Zdieľať