Bankový sektor pod paľbou varovaní

Bankový sektor už nebude tak šokovaní, ako v krízovom roku 2008.

Ratingové agentúry varovali pred možnými rizikami znížením hodnotenia a Medzinárodný menový fond (MMF) vyzýva použiť ďalšie finančné injekcie k poisteniu tých najväčších nástrah.

Centrálnych bankárov a ministrov financií, ktorí sa vo štvrtok stretli na jesennej konferencií MMF vo Washingtone, čaká veľa práce. V dôsledku európskej dlhovej krízy a turbulencií na finančných trhoch je rozkolísaný aj bankový sektor. Vyhlásenia, ktoré varujú pred novou finančnou krízou nemusia byť neopodstatnené. Ratingová agentúra Moody´s v stredu znížila hodnotenie trom najväčším bankám v USA. Zhoršený rating tak pocítila Bank of America, Wells Fargo a Citigroup. Dôvodom tohto krátenia ratingu je nepravdepodobnosť, že by americká vláda intervenovala banky v prípade hrozby bankrotu.

To ale nie je všetko. V Európe si bankové inštitúcie podala ratingovka Standard & Poor’s, ktorá znížila hodnotenie siedmym talianskym bankám. Zároveň varovala, že rovnaký osud môže čakať aj ďalších osem bánk. K známym a zároveň najväčším nástrahám pre finančné inštitúcie v Európe patrí dlhová kríza, problémy s refinancovaním viacerých bánk a ochladenie rastu svetového hospodárstva.

Podľa informácií handelsblatt.com 

Redakčný tím Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať