Je to oficiálne. Paramount Global sa zlúči so Skydance Media

Jedna z najstarších hollywoodskych spoločností Paramount Global súhlasila so spojením s produkčnou firmou Skydance Media. Súčasťou skupiny Paramount Global je napríklad filmové a televízne štúdio Paramount Pictures, televízna sieť CBS, stanice MTV a Comedy Central či streamovacia služba Paramount+.

V rámci zložitej transakcie spoločnosť Skydance najprv kúpi rodinnú firmu National Amusements, ktorá v Paramounte drží kontrolný podiel, za 2,4 miliardy dolárov. Ďalších 4,5 miliardy USD v hotovosti a akciách použije na zaplatenie akcií triedy A a triedy B Paramount Global. Trhová kapitalizácia Paramountu je približne 8,2 miliardy dolárov.

Hollywoodská ikona Paramount zápasí s viacerými problémami, ktoré sú výsledkom zmien v mediálnom segmente. Ide napríklad o odklon divákov od tradičného televízneho modelu k streamovacím službám. „Veríme, že spojenie so Skydance zaistí Paramountu pokračujúci úspech v rýchlo sa meniacom prostredí,“ uviedla Shari Redstoneová, väčšinová akcionárka Paramountu.

Vlastníkom spoločnosti Skydance je David Ellison, syn miliardára Larryho Ellisona, ktorý založil technologického obra Oracle. Očakáva sa, že transakcia bude dokončená v prvej polovici budúceho roka, avšak ešte predtým ju musia odsúhlasiť úrady.

DUŠAN HRUŠKA je zakladateľom Investičných Novín - www.investicne.sk. Je absolventom Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela, kde vyštudoval odbor Financie, bankovníctvo a investovanie. Je tiež zakladateľom portálu www.skolaforexu.sk
Zdieľať
rm stock Komentáre