Bývalý hlavný vedec OpenAI zakladá novú AI spoločnosť

umelá inteligencia
Umelá inteligencia (AI)

Spoluzakladateľ a bývalý hlavný vedec spoločnosti OpenAI, ktorá stojí za chatbotom ChatGPT, Ilja Sutskever v stredu oznámil, že zakladá novú spoločnosť zaoberajúcu sa umelou inteligenciou. Informoval o tom v príspevku na sieti X.

Spoločnosť sa zameriava na vytvorenie bezpečného prostredia pre AI v čase, keď sa niektoré z najväčších technologických spoločností snažia ovládnuť boom generatívnej AI. Firma sa nazýva Safe Superintelligence Inc. (SSI) a na svojej webovej stránke sa opisuje ako americká spoločnosť s kanceláriami v Palo Alto a Tel Avive.

K Sutskeverovi sa ako spoluzakladatelia novej firmy pridávajú bývalý výskumník OpenAI Daniel Levy a Daniel Gross, spoluzakladateľ spoločnosti Cue, ktorý viedol snahy Apple v oblasti umelej inteligencie.

Sutskever z OpenAI odišiel v máji, pričom práve on zohral zohral kľúčovú úlohu pri dramatickom prepustení a opätovnom prijatí generálneho riaditeľa Sama Altmana v novembri minulého roka. Po Altmanovom návrate bol Sutskever odvolaný z predstavenstva spoločnosti.

Spoločnosť OpenAI, do ktorej vo veľkom investoval Microsoft, spustila koncom roka 2022 nástroj ChatGPT, ktorý vyvolal rozruch okolo AI. To následne podnietilo spoločnosti, aby preskúmali spôsoby, ako využiť silu tejto technológie.

Zdroje: reuters; autor

98 %


Viac ako 1000 US akcií bez poplatku

Viac ako 3000 US akcií s nízkymi poplatkami

Fyzické akcie i ETF*

Špičková podpora v CZ jazyku


*Fyzické ETF iba pre profesionálnych klientov

Obchodovanie je vždy spojené s rizikom

Sponzorované

Redakčný tím Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať
rm stock Komentáre