Štúdia analyzovala 500 milionárov. Túto jednu charakteristiku majú všetci spoločnú

Určite ste sa už stretli s menom Napoleon Hill. Teda pokiaľ sa aspoň sčasti zaujímate o úspech a osobnostný rozvoj. Tento novinár je totiž autorom jednej z najlepších kníh na tému úspech vôbec – Mysli a zbohatni (Think and Grow Rich).

Kniha z roku 1937 je výsledkom dlhoročného sledovania stoviek bohatých ľudí, vrátane mien ako Henry Ford či Andrew Carnegie.

„Analýza niekoľkých stoviek ľudí, ktorí nahromadili imanie prekračujúce značku milión dolárov, odhalila skutočnosť, že každý z nich mal vo zvyku rýchlo sa rozhodovať,“ uvádza vo svojej knihe Napoleon Hill.

To ale nie je všetko. Okrem toho, že sa rozhodujú rýchlo a spoľahlivo, tieto rozhodnutia nemenia, prípadne len veľmi zriedkavo.

To je úplne opačný prístup ako pri chudobných ľuďoch a strednej triede. Tí sa totiž rozhodujú (ak sa vôbec rozhodnú) veľmi pomaly a svoje rozhodnutia často menia.

Hill poznamenáva, že ak sa stanete majstrom v rozhodnosti, budete žať neuveriteľné plody. „Tí, ktorí sa dokážu rozhodovať veľmi rýchlo, rozhodne vedia, čo chcú. A svet má vo zvyku dláždiť cestu človeku, ktorého slová a činy naznačujú, že vie, kam sa chystá.“

Foto via independent.ie

Investičné noviny - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať