Pozrite sa, kde by ste boli dnes, keby ste pred niekoľkými rokmi dali tisícku Warrenovi Buffettovi

0
Buffett_kancelaria

Ako sme vás informovali vo včerajšom prehľade noviniek, vo štvrtok sa akcie spoločnosti Warrena Buffetta – Berkshire Hathaway dostali prvýkrát nad hodnotu 200 tisíc dolárov.

Je to priam neuveriteľná úroveň, pretože v roku 1964, kedy sa majoritným akcionárom v Berkshire (v tej dobe textilný podnik) stal Buffett, sa akcie oceňovali na 19 dolárov. O 15 rokov neskôr, ako do kresla generálneho riaditeľa Berkshire Hathaway zasadol “Veštec z Omahy”, sa už akcie obchodovali za 335 dolárov.

Teraz sa vráťte späť a predstavte si, že ste v tej dobe do Berkshire investovali aj vy. Z 1000 dolárov zainvestovaných v roku 1964 do Berkshire by dnes bolo 10,5 milióna dolárov. Netreba opakovať, že Buffett je známy svojou dlhodobou investičnou stratégiou. Ak ho v roku 1964 nasledovalo niekoľko priaznivcov, dnes sú z nich milionári.

Tabuľka nižšie zobrazuje, ako by 1000 dolárov investovaných do Berkshire (v jednotlivých rokoch) vyzeralo dnes. Napr. z 1000 dolárov investovaných do Berkshire v roku 1980 by dnes bolo pol milióna dolárov.

investicia-berkshire-v-rokoch

investicne.sk
Vypracovala redakcia Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať