Apple sa stal prvou spoločnosťou s trhovou hodnotou 3,5 bilióna dolárov

Apple
Apple

Technologická spoločnosť Apple sa stala vôbec prvou firmou, ktorá dosiahla trhovú kapitalizáciu 3,5 billióna dolárov. V utorok akcie Apple vzrástli o 0,38 % na 228,68 USD a trhová hodnota spoločnosti dosiahla 3,507 bilióna USD.

Apple má v tomto smere viacero prvenstiev. V auguste 2018 sa výrobca iPhonov stal prvou firmou, ktorá pokorila trhovú kapitalizáciu 1 bilión USD. O dva roky neskôr ako prvá spoločnosť dosiahla trhovú hodnotu 2 bilióny USD a v júni 2023 ako prvá dosiahla hodnotu 3 bilióny USD.

Podobne ako iní technologickí obri, aj Apple v súčasnosti investuje do umelej inteligencie (AI). Vpád firmy do AI sa začal minulý mesiac počas jej konferencie Worldwide Developers Conference, kde spoločnosť odhalila svoju AI platformu Apple Intelligence. Apple sa až do predstavenia Apple Intelligence k umelej inteligencii nevyjadroval, avšak teraz sa do nej pustil naplno, na čo zareagovali aj akcie firmy.

Apple a Microsoft sa v poslednom mesiaci predbiehali v boji o titul najhodnotnejšej spoločnosti na svete. Veľký nápor Microsoftu na umelú inteligenciu v uplynulom roku mu pomohol v januári prvýkrát od roku 2021 prekonať trhovú kapitalizáciu spoločnosti Apple. Apple ho napokon dostihol v júni, než opäť zaostal za Microsoftom. Teraz ho ale opäť dobehol a stal sa najhodnotnejšou spoločnosťou, aká kedy existovala (z hľadiska trhovej kapitalizácie).

Graf: Vývoj akcií Apple od začiatku tohto roka

Apple akcie
Graf: Vývoj akcií Apple od začiatku tohto roka

Zdroje: qz; businessinsider.com; autor

98 %


Viac ako 1000 US akcií bez poplatku

Viac ako 3000 US akcií s nízkymi poplatkami

Fyzické akcie i ETF*

Špičková podpora v CZ jazyku


*Fyzické ETF iba pre profesionálnych klientov

Obchodovanie je vždy spojené s rizikom

Sponzorované

DUŠAN HRUŠKA je zakladateľom Investičných Novín - www.investicne.sk. Je absolventom Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela, kde vyštudoval odbor Financie, bankovníctvo a investovanie. Je tiež zakladateľom portálu www.skolaforexu.sk
Zdieľať
rm stock Komentáre