Cena bitcoinu sa prepadla pod 67-tisíc dolárov

Ceny kryptomien v utorok klesli, keď investori čakajú na ďalšie rozhodnutie americkej centrálnej banky o úrokových sadzbách.

Bitcoin, najväčšia kryptomena podľa trhovej hodnoty, dnes stráca viac ako 5 % na 66 260 USD. Strácajú aj altcoiny: druhá najväčšia virtuálna mena ethereum odpisuje 6,80 %, solana klesá o 9,75 % a dogecoin oslabuje o 7,70 %.

Vzhľadom na to, že americký pracovný trh zostáva silný a cenové tlaky v službách pretrvávajú, Federálny rezervný systém (Fed) môže k zníženiu úrokových sadzieb pristupovať opatrne. Rastú tak obavy, že úrokové sadzby zostanú dlhšie obdobie na zvýšenej úrovni, čo vytvára náročné prostredie pre špekulatívne aktíva vrátane kryptomien.

Už zajtra bude v USA zverejnený index spotrebiteľských cien (CPI) za máj a príde aj rozhodnutie Fedu o úrokových sadzbách.

Okrem toho spotové bitcoinové ETF fondy zaznamenali kumulatívny odliv viac ako 64 miliónov USD, čo prispelo k tlaku na pokles cien virtuálnych mien.

V marci bitcoin dosiahol rekordné maximum 73 798 USD, k čomu dopomohol prílev do bitcoinových ETF fondov. Odvtedy sa najväčšej kryptomene nepodarilo pozrieť nad túto úroveň.

Zdroje: qz.com; cnbc

98 %


Viac ako 1000 US akcií bez poplatku

Viac ako 3000 US akcií s nízkymi poplatkami

Fyzické akcie i ETF*

Špičková podpora v CZ jazyku


*Fyzické ETF iba pre profesionálnych klientov

Obchodovanie je vždy spojené s rizikom

Sponzorované

Redakčný tím Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať
rm stock Komentáre