Akciový stratégovia veria na zotavenie akcií

0

Akciový stratégovia veria, že nemecký index DAX začne do konca roka opäť rásť. Investori pritom najradšej nemyslia na predchádzajúci štvrtok. Zriedka boli posledné tri mesiace pre hlavný akciový index v Nemecku tak červené, keďže akciový barometer DAX stratil až 20 % svojej hodnoty.

Podľa stratégov je práve teraz ten správny čas začať sa opäť radovať. Veria totiž, že vyhliadky do budúcna nie sú tak zlé. „Ako náhle sa napätie dlhových problémov v Eurozóne uvoľní, očakávame pozitívny vývoj akciového indexu“ hovorí Heinz-Gerd Sonnenschein z nemeckej Postbank.

DAX by mohol vzrásť o 7 %

V priemere 26 z opýtaných stratégov (Reuters) verí, že sa akciový index DAX do konca roka usadí na úrovni 6 000 bodov. Zo súčasnej úrovne by to znamenalo nárast o 7 %. Napriek tomu, predchádzajúce odhady sa podstatne líšia. Ešte pred tromi mesiacmi stratégovia odhadovali, že index DAX bude na konci roka v priemere na  hodnote 7 595 b. Pri aktuálnej hodnote indexu, sa to môže zdať ako ten najpresnívanejší sen.

V prípade, ak by sa DAX koncom roka naozaj usadil na 6000 b., znamenalo by to ročnú stratu 13 %. V polovici  roka 2012 vidia experti index na úrovni 6500 b.Od svojho ročného maxima, ktoré index dosiahol v máji s hodnotou 7600, stratil aktuálne približne 2 600 b., čo od januára predstavuje mínus 19 percent.

Podľa informácií handelsblatt.com 

investicne.sk
Vypracovala redakcia Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať