Cena bitcoinu dnes prudko vzrástla a prekročila 71 000 dolárov

bitcoin

Cena bitcoinu v utorok prudko vzrástla a vyšplhala sa nad úroveň 71-tisíc dolárov. Najväčšia kryptomena v čase publikovania tohto článku získava viac ako 6 % na 71 220 USD.

Ako píše server Decrypt.co, rast aktíva prichádza v čase, keď investori po týždňoch odlivu kapitálu opäť zaplavujú spotové bitcoinové ETF fondy.

Údaje zverejnené v pondelok ukázali, že nové ETF fondy, ktoré investorom poskytujú expozíciu voči najväčšiemu digitálnemu aktívu, zaznamenali prílev kapitálu v objeme takmer 1 miliarda USD.

Rast ceny bitcoinu vedie k tomu, že obchodníci likvidujú svoje short pozície. Ako vyplýva z údajov CoinGlass, za posledných 24 hodín boli uzavreté pozície v hodnote viac ako 235 miliónov dolárov, pričom približne 63 miliónov USD z tohto pripadá len na krátke pozície na bitcoine.

Hviezdou na kryptotrhu je v súčasnosti druhá najväčšia virtuálna mena ehtereum, ktorá za posledných 24 hodín vzrástla o viac ako 17 % na 3659 dolárov. Token reaguje na správy, že americká Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) vyzvala žiadateľov o spotové ETF na ethereum, aby aktualizovali niektoré kľúčové podania pred termínom na schválenie týchto nástrojov, ktorý uplynie tento štvrtok.

V správe sa síce uvádza, že stále neexistuje žiadna záruka, že regulačný orgán ETF schváli, predstavuje to určitý pokrok smerom k prípadnému schváleniu.

Graf: Vývoj ceny bitcoinu

Graf: Vývoj ceny bitcoinu
Graf: Vývoj ceny bitcoinu
Redakčný tím Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať
rm stock Komentáre