Možno ste si aj vy ustlali na IT-vavrínoch

0

Využívanie informačno-komunikačných technológií (IT) v podnikoch a požiadavky klientov na poskytovanie služieb prostredníctvom IT, už nie je dlhšie obdobie žiadnou novinkou. Každodenné využívanie technológií, ktoré už pokladáme za samozrejmosť, podnecuje podniky ku stagnácii vývoja v oblasti aplikácie technológií a predajných či výrobných procesov.

Haloo, nespite!

V prípade, ak má podnik primerane zvládnutý IT marketing, efektívne fungujúci podnikový informačný systém a dôkladne zabezpečené elektronické dáta, firma jednoducho zaspí na vavrínoch. Zvládnutie aplikácií týchto atribútov nového podnikateľského prostredia je začiatkom a nie cieľom! Uspokojenie sa podniku s dosiahnutým stavom dáva výhodu konkurentom, ktorí sú moderne povedané „ IT friendly“.

Parfém cez web? Nech sa páči

Predaj prostredníctvom e-shopov nadobudol obrovský objem tržieb. Internetová reklama neslúži len na prezentáciu a propagáciu, je integrovaná do podpory predaja a slúži ako prvok upútania pozornosti, podania informácií a podnetu k realizácii nákupu.

Takýto stav v predaji na webe bol pred pár rokmi cieľom, dnes je to však len začiatok. Zaužívané pravidlá predaja, cenotvorby, marketingu, distribúcie či služieb zákazníkom budú zmenené a integrované do podoby akú nepoznáme. 3D vizualizácia saka, generovanie vône parfému, či dotvorenie dojmu z auta zvukom motora priamo u zákazníka doma nie je nepredstaviteľná.

Správa informácií a údajov v podniku či prepájanie zdrojov informácií do zrozumiteľného výstupu je už spomínaný začiatok.

Video pre inšpiráciu: Nezaspali ste dobu?!

Byť SOCIAL

Cieľom je rozvoj sociálnych technológií či systémov na vyhodnocovanie citlivosti podnetov. IT oddelenia budú nadobúdať na svojom význame. Budú sa rozširovať kompetenčne, personálne i podielom na tvorbe hodnoty nie len vo výrobných podnikoch. Príprava podniku na takúto situáciu na trhu a pôsobenie v takomto podnikateľskom prostredí prinesie značnú výhodu v kvalite služieb a hlavne v zdroji informácií, ktorý je jeden zo základov trhovej ekonomiky.

Identifikácia moderných technologických postupov a smerovanie v intenciách vizionárstva nie je prehnané a nie je ani luxusom, je nevyhnutnosťou determinujúcou úspech v súčasnej spoločnosti.

 

Zdieľať