Akcie sa usmievajú vďaka Amerike!

0

Po niekoľko dňových stratách sa akcie začínajú zelenať. Aj keď postrachom finančných trhov zostáva Grécko, stredajšie obchodovanie potešili dáta zo Spojených štátov. Priemyselná produkcia USA rástla v apríli silnejšie než sa očakávalo.

Priemysel USA tak zaznamenal medzimesačný nárast o 1,1 %. Potešenie priniesol aj americký trh nehnuteľností, kde došlo k medzimesačnému rastu stavebných žiadostí o 2,6 %.

Buffett potešil General Motors

Ako však uvádzajú analytici, situácia v Európe zostáva neistá. V indexe Dow Jones Industial vyčnievajú najmä akcie spoločnosti General Electrics, ktoré si pridávajú takmer 4 %. Vďaka analytickým komentárom sa darí aj akciám Cicso Systems. Správa, že sa Warren Buffet rozhodol zainvestovať do automobilky General Motors, poslala  akcie tejto spoločnosti k viac než štvorpercentným ziskom. Buffettov holding Berkshire Hathaway by mal nakúpiť až 10 miliónov akcií GM.

Do zelenej zóny sa v poburzovom obchodovaní prehupol aj akciový index z Frankfurtu – DAX30. Straty postupne zmazáva aj euro, ktoré sa dostalo z pod úrovne 1,27 EUR/USD na 1,2731.

 

 

investicne.sk
Vypracovala redakcia Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať