Volkswagen investuje 5 miliárd dolárov do výrobcu elektromobilov Rivian

Rivian
Rivian (rivian.com)

Nemecký automobilový koncern Volkswagen Group plánuje investovať až 5 miliárd dolárov do amerického startupu Rivian, ktorý vyrába elektrické vozidlá. Obe spoločnosti tiež budú spolupracovať na vývoji softvéru pre elektromobily.

Volkswagen uviedol, že spočiatku investuje 1 miliardu dolárov do nového spoločného podniku a časom investíciu navýši až na 5 miliárd USD. Akcie spoločnosti Rivian v utorok po skončení obchodovania vzrástli o viac ako 40 %.

Volkswagen je už druhou tradičnou automobilkou, ktorá získala podiel v tejto kalifornskej spoločnosti. Do Rivianu predtým investovala aj firma Ford, ktorá s Rivianom plánovala vyvíjať elektrické vozidlá. Avšak po tom, ako tieto plány stroskotali, začala detroitská automobilka predávať väčšinu akcií Rivian.

Rivian, ktorý vykazuje straty, získa touto dohodou prístup k potrebnej hotovosti. Volkswagen, ktorý má problémy s vývojom softvéru pre svoje elektromobily a s konkurovaním spoločnosti Tesla, zas získa prístup k softvérovým skúsenostiam automobilky Rivian.

Zdroje: nytimes.com; cnbc

Redakčný tím Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať
rm stock Komentáre