Trhová hodnota Apple včera vzrástla o 215 miliárd dolárov

Apple
Apple

Akcie americkej spoločnosti Apple (AAPL) v utorok vzrástli o 7 % a dosiahli rekordné maximum na úrovni 207,15 USD. Trhová hodnota spoločnosti sa tak zvýšila o približne 215 miliárd dolárov.

Rast akcií prichádza po tom, ako spoločnosť predstavila svoju platformu umelej inteligencie Apple Intelligence. Ide o najlepší jednodňový výkon akcií Apple od novembra 2022.

Graf: Vývoj akcií Apple za posledný rok

Graf: Vývoj akcií Apple za posledný rok
Graf: Vývoj akcií Apple za posledný rok

Spoločnosť v pondelok na vývojárskej konferencii WWDC 2024 predstavila svoj dlho očakávaný vstup do oblasti generatívnej umelej inteligencie. Firma uviedla, že jej platforma „Apple Intelligence“ bude integrovaná do hardvérových a softvérových produktov, od iPhonu a Macu až po správy či fotografie.

Medzi kľúčové funkcie patria aktualizácie hlasovej asistentky Siri, ktorá bude teraz schopná nájsť fotografie v galérii telefónu na základe hlasových pokynov.

AI užívateľom pomôže aj s tvorbou textov, či už v e-mailoch alebo dokumentoch. Apple tiež avizoval, že vlastnú AI prepojí s chatbotom ChatGPT od OpenAI.

„Sme nesmierne nadšení, že môžeme predstaviť novú kapitolu inovácií spoločnosti Apple. Apple Intelligence predstavuje úplnú revolúciu v tom, čo môžu používatelia robiť s našimi produktmi – a čo môžu naše produkty robiť pre používateľov,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook.

Analytici sa domnievajú, že nové AI funkcie budú spotrebiteľov motivovať prejsť na novšie zariadenia, pretože nástroje sú k dispozícii iba na novších modeloch.

Trhová hodnota Apple teraz dosahuje 3,176 bilióna dolárov, čo je približne o 40 miliárd menej než je hodnota Microsoftu.

Zdroje: finance.yahoo.com; apple.com; autor

Redakčný tím Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať
rm stock Komentáre