Reddit sa dohodol na spolupráci s OpenAI. Jeho akcie vzrástli o 14 %

Reddit
Reddit (Foto/Reddit.com)

Akcie spoločnosti Reddit v piatok pred začatím obchodovania pridávajú až 14 % po tom, ako spoločnosť oznámila partnerstvo s firmou OpenAI.

OpenAI, ktorá je tvorcom známeho chatbota ChatGPT, na základe tejto dohody získa prístup k obsahu na webovej lokalite Reddit, ktorý môže využiť na trénovanie modelov umelej inteligencie (AI). Reddit zasa získa nové AI funkcie pre svojich používateľov. Firmy budú okrem toho spolupracovať aj v oblasti reklamy.

Štvrtkové oznámenie prichádza v čase, keď sa OpenAI snaží uzavrieť dohody s mediálnymi skupinami, keďže viacerí vlastníci autorských práv tvrdia, že obsah generovaný firmou porušuje ich autorské práva.

Reddit je online platforma, ktorá slúži ako diskusné fórum pre užívateľov z celého sveta. Investori považujú predaj údajov na trénovanie modelov AI za jeden z kľúčových zdrojov príjmov do budúcnosti. Platforma už v minulosti spolupracovala so spoločnosťou Google (GOOGL), ktorá je súčasťou koncernu Alphabet Inc. Google v rámci tohto partnerstva získal prístup k údajom sociálnej siete aj pre svoje produkty umelej inteligencie.

Hoci finančné podrobnosti dohody medzi OpenAI a Redditom neboli zverejnené, analytici JMP si myslia, že to bude pravdepodobne „menšia dohoda než ako bola dohoda so spoločnosťou Google“, ktorá dosiahla 203 miliónov USD počas troch rokov.

Zdroje: finance.yahoo.com; dw.com

Redakčný tím Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať
rm stock Komentáre