Roaring Kitty je späť. Akcie GameStop vyskočili o 60 %

Gamestop
Gamestop

Na sociálnu sieť X sa po troch rokoch vrátil Keith Gill, známy ako Roaring Kitty. Ak ste už o tomto mužovi počuli, potom viete, že je jedným z hlavných predstaviteľov „šialenstva“ okolo meme akcií GameStop (GME).

Keith Gill medzi rokmi 2020 a 2021 inšpiroval dav amatérskych investorov, ktorí sa navzájom povzbudzovali a vytlačili akcie GameStop do výšin. V dôsledku tohto humbuku sa akcie GME vyšplhali až na 483 dolárov, no po spľasnutí bubliny sa prepadli späť pod 10 USD.

Bolo to v čase, keď vo svete zúril koronavírus, ľudia boli zavretí doma a ekonomiku zaplavovali lacné peniaze centrálnych bánk. Celá situácia nakoniec inšpirovala film z roku 2023 „Dumb Money“, v ktorom Gilla stvárnil Paul Dano.

Akcie GameStop sa v posledných týždňoch opäť tlačia nahor, pričom dnes v čase publikovania tohto príspevku pridávajú až 60 %. V dôsledku vysokej volatility bolo obchodovanie s nimi viackrát pozastavené. Masívny nárast GME pomohol aj meme akciám AMC Entertainment (AMC), ktoré aktuálne pridávajú 33 %.

Keith Gill zverejnil po troch rokoch na sieti X príspevok s obrázkom hráča nakloneného dopredu, ako by chcel naznačiť, že (ďalšiu) hru berie vážne.

Ako uvádza server Investopedia, Gill v roku 2019 pôvodne kúpil akcie GameStop v hodnote 53 000 dolárov. Na vrchole nárastu mali tieto akcie hodnotu 48 miliónov dolárov. Nie je však zrejmé, či ich Gill predal a či zarobil na tomto riskantnom kroku.

Vývoj akcií GME za posledných mesiac

DUŠAN HRUŠKA je zakladateľom Investičných Novín - www.investicne.sk. Je absolventom Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela, kde vyštudoval odbor Financie, bankovníctvo a investovanie. Je tiež zakladateľom portálu www.skolaforexu.sk
Zdieľať
rm stock Komentáre