Nové výsledky. Pozrite sa, koľko zarobila Alibaba, Nokia či Facebook

0
Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg (wikimedia)

Nachádzame sa uprostred výsledkovej sezóny, čo znamená, že firmy zverejňujú svoje kvartálne reporty za uplynulé tri mesiace. Poďme sa pozrieť, ako sa v uplynulom štvrťroku darilo Alibabe, fínskej Nokii a Facebooku.

Čínsky ecommerce gigant Alibaba si z uplynulého kvartála odniesla výrazný nárast tržieb o 40 % na 4,2 mld. dolárov. Napriek tomu zisk spoločnosti klesol o 28 % na 964 mil. dolárov, čo je odrazom vyšších investícií. Akcie Alibaba strácajú viac ako 5 %.

Výsledky za uplynulý kvartál zverejnila aj fínska spoločnosť Nokia, bývalá jednotka na trhu s mobilnými telefónmi. Tržby medziročne rástli o 9 % na 3,8 mld. eur a čistý zisk dosiahol 443 mil. eur, čo splnilo očakávania analytikov. Fínska spoločnosť okrem toho vyhlásila, že pre tento rok počíta s nárastom tržieb vo všetkých hlavných segmentoch, a to siete, mapy a technológie s patentmi.

Silné predaje zaznamenala aj spoločnosť Facebook, najväčšia sociálna sieť. Príjmy v 4. kvartáli 2014 posilnili o 49 % na 3,85 miliardy dolárov. Analytikov však sklamal vývoj nákladov, ktoré rástli o 87 %. Výdavky na vývoj a výskum sa viac než zdvojnásobili.

investicne.sk
Vypracovala redakcia Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať