Za túto nehnuteľnosť môžete zaplatiť aj v Bitcoinoch!

0
dom-bitcoin-lasvegas

Aj napriek súčasnej vysokej kolísavosti hodnoty Bitcoinu je realitná kancelária v Las Vegas ochotná prijať kryptografickú menu ako protihodnotu za túto honosnú nehnuteľnosť.

Dom, za ktorý majitelia pýtajú 7,85 milióna dolárov, si tak v súčasnosti môžete obstarať za 9235 bitcoinov (v čase písania tohto príspevku je aktuálny kurz 850 USD/Bitcoin).

Vlastníci tejto nehnuteľnosti, Jack a Laura Sommers pristáli na nápad svojich synov (ktorí sú vášniví zástancovia Bitcoinu), aby pri predaji akceptovali aj túto digitálnu menu.

Keďže ide o decentralizovanú menu, nad ktorou nestojí žiadny regulačný orgán, rodina môže svoj dom predať komukoľvek na svete.

dom-kupa-bitcoin“Možnosť použiť túto menu zefektívni medzinárodné obchodné ponuky”, uviedol Julian Tosh, majiteľ stránok bitcoinsinvegas.com. “Existuje mnoho ľudí, ktorí vlastnia Bitcoiny, no jednoducho nevedia, kde by ich minuli”, dodáva Tosh.

A o akom dome sa to vlastne bavíme? Ide o nehnuteľnosť v rozmere 25 tisíc štvorcových stôp, ktorá je obohatená prvkami čínskeho či brazílskeho mramoru.

Plne podpivničený dom má okrem tajných záhradných priestorov aj množstvo klimatizovaných zón.

investicne.sk
Vypracovala redakcia Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať