Americké akcie idú nahor. Microsoft plače!

0

Americké akcie dnes ťažia zo slov gréckeho ministra financií, Yannisa Stournarasa, ktorý povedal, že včerajšia dohoda eurozóny bola iba konštruktívna a konečné rozhodnutie by malo prísť 20. novembra. V tento dátum by mal padnúť verdikt, odkiaľ Grécko zoberie dodatočných 32,6 mld. eur.

Navyše, táto krízou sužovaná krajina si dnes dokázala požičať viac ako 4 mld. eur cez krátkodobé dlhopisy, čo odklonilo obavy o finančnú tieseň. Gréci totiž musia do piatku ECB splatiť jeden z úverov.

Home Depot potešil

Wall Street sa dnes upriamil na akcie Home Depot, nakoľko spoločnosť ohlásila silné kvartálne výsledky. Reťazec s potrebami pre domácich kutilov v treťom kvartáli zarobil viac než sa pôvodne očakávalo. Mnohí odborníci tvrdia, že silné výsledky Home Depot sú signálom, že sa americký realitný trh opäť zotavuje. Akcie Home Depot rastú o viac než 4 percentá.

Predajňa Home Depot

Ťažký deň prežívajú akcie spoločnosti Microsoft, ktoré „plačú“ za šéfom Windows – Steven Stinofsky.

Čítaj viac: Úder pre Microsoft. Odchádza dôležitý mozog

Len pár týždňov po uvedení nového Windows 8 sa šéf tejto divízie prekvapujúco rozhodol odísť z Microsoftu. Ide o významne dôležitého človeka, nakoľko to bol práve Stifnosky, kto mal potenciálne na poste generálneho riaditeľa zastúpiť Steva Ballmera.

Obchody s oceľou sklamali

O takmer 10 % krvácajú akcie amerického producenta ocele, spoločnosti AK Steel. Tá za obdobie mesiacov júl – september vykázala mohutné straty, čo je odrazom nízkych ciel ocele.

Index Dow Jones si k 18:15 pripisuje zisk +0,45 %, širší bechmark  S & P 500 rastie o 0,46 percenta a kompozitný index Nasdaq je silnejší o 0,08 %.

Dušan Hruška
DUŠAN HRUŠKA je zakladateľom a zároveň aj šéfredaktorom Investičných Novín - www.investicne.sk. Je absolventom Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela, kde vyštudoval odbor Financie, bankovníctvo a investovanie.
Zdieľať