General Electric sa prepadli tržby

0

Americký priemyselný konglomerát General Electric (GE) zaznamenal nárast zisku, ale jeho akcie sa prepadli potom, čo boli tržby nižšie ako sa očakávalo. Akcie GE otvorili obchodovanie s prepadom o viac ako 2 percentá, keď investori reagovali  negatívne na výsledky za posledné 3 mesiace roku 2011.

Vo štvrtom kvartáli zisk s pokračujúcich činností vzrástol o 26% na 4,5 miliardy dolárov, ale príjmy klesli o 8 percent na 37,9 miliardy dolárov. GE vidí ako príčinu nižších príjmov pomalší ako očakávaný rast v Európe a výmenný kurz.

Pokles v Európe

Za celý rok bol obraz podobný. Zisk vzrástol na 20,1 miliardy zo 14,1 miliardy dolárov v roku 2010, zatiaľ čo tržby klesali. Tržby v roku 2010 boli posilnené o predaj majoritného podielu spoločnosti GE v televízii NBC, čo do značnej miery zodpovedá za prepad tržieb v roku 2011.

Avšak výsledky za posledné tri mesiace roka boli ešte o 2 miliardy nižšie ako boli očakávania analytikov.

„Očakávame pokračujúcu volatilitu v roku 2012 a máme pripravené investície do nových produktov a technológii, bude rozširovať naše trhy a podnikneme dôležité kroky na posilnenie riadenia rizík,“ uviedol predseda predstavenstva GE a generálny riaditeľ Jeff Immelt.

Podľa informácii bbc.co.uk

investicne.sk
Vypracovala redakcia Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať