Zjednodušte si život. Nechajte za seba obchodovať AOS

0

Trading nie je žiadnou prechádzkou ružovou záhradou. Žiada si disciplinovanosť, jasne definovanú stratégiu, trpezlivosť ako aj množstvo času. Ak si na ručné obchodovanie netrúfate, no burza vás aj napriek tomu láka, jednou z možností je využiť automat.

AOS (automatický obchodný systém) je obchodný softvér, ktorý pracuje na základe vopred definovaného algoritmu. Na základe vopred zadaných pravidiel AOS vie, kedy má daný inštrument (menový pár, akcie, komodita..) nakúpiť  a kedy predať.

Prečo sa rozhodnúť pre automat?

S AOS sa spája viacero výhod, jednou z najhlavnejších je, že softvér (na rozdiel od tradera) nepotrebuje spať! Znamená to, že na trh dozerá 24 hodín denne, čím nám šetrí množstvo času. Nech už pracujeme, užívame si dovolenku alebo sa venujeme akejkoľvek inej činnosti, automat pracuje samostatne, napríklad na prenajatom serveri.

Ďalšou z hlavných výhod je, že robot nemá emócie. Jeho rozhodnutia neovplyvňuje strach či chamtivosť, za každých okolností dodržuje jasne stanovené pravidlá a risk manažment. A práve na tomto pohorí väčšina traderov, ktorí pod tlakom strachu a emócií uskutočňujú trpké rozhodnutia a realizujú straty.

To je len niekoľko z výhod, ktoré ponúka automatický obchodný systém. Samozrejme, nie je AOS ako AOS – predtým, než automat začnete využívať, je dobré analyzovať históriu uskutočnených obchodov ako aj backtesty či oboznámiť sa so stratégiou a mierou rizika.

K známym obchodným systémom na slovenskom a českom trhu patrí aj automat „AOS Easylife“, ktorý obchoduje na trhu s ropou a zlatom. Viac o tomto robotovi si môžete pozrieť na stránkach Panobchodnik.sk.

investicne.sk
Vypracovala redakcia Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať