Potrebujete nakopnúť a inšpirovať sa? Pozrite si týchto 7 filmov

6

Existuje niekoľko filmových kúskov, ktoré nás vedia podobne ako kniha inšpirovať a namotivovať k dosahovaniu cieľov. Niekoľko takýchto filmov vám predstavíme aj v tomto článku. Tu sú:

Všemocný – spisovateľ Eddie Mora je znechutený svojom životom a je presvedčený, že budúcnosť mu už neprinesie nič dobrého. To sa ale zmení po užití lieku NZT, ktorý mu umožní využívať mozog na 100%. Tento film vo vás dozaista vzbudí akciu. Budete mať pocit, že chcete vo svojom živote niečo vytvoriť, zmeniť. Určite stojí za to pozrieť si ho.

Yes Man – tento film poukazuje na silu príležitosti. Carl Allen, ktorého stvárňuje zábavný Jim Carrey, žije priemerný a depresívny život. Po seminári s názvom ÁNO sa jeho život začne výrazne meniť, keďže na všetko začne odpovedať slovom ÁNO. Divák pri pozeraní tohto filmu začne uvažovať,  koľko príležitostí premeškal tým, že v niektorých situáciách povedal NIE.

Sociálna sieť – tento film opisuje úspech zakladateľa Facebooku, Marka Zuckerberga. Film vám ukáže pozadie toho, ako vznikala najväčšia sociálna sieť sveta. Nahliadnete do dramatických právnych sporov a odhalíte povahu a schopnosti jedného z najmladších miliardárov sveta.

Vlk z Wall Street – pre mnohých je Vlk z Wall Street mimoriadne motivujúcim kúskom plným bohatstva a zábavy – film je skutočným príbehom prešibaného burzového makléra Jordana Belforta, hovorí o jeho ceste nahor ale aj ceste ku dnu. Čítaj tiež: 8 lekcií, ktoré sa môžeme naučiť od Vlka z Wall Street

Šťastie na dosah – mimoriadne krásny motivačný film, pri ktorom vám možno unikne aj pár slzičiek. Will Smith stvárňuje makléra Chrisa Gardnera, ktorý sa na svojej ceste k úspechu stretol s mnohými prekážkami či bezdomovstvom. Odkaz filmu je jasný – nikdy sa nevzdávať a ísť sa za svojim cieľom!

Tajomstvo – tento dokument hovorí o zákone príťažlivosti, ktorý má po celom svete milióny zástancov ale aj svojich kritikov. Každopádne, tento film vás vyprovokuje k zmene myslenia a naladí na pozitívnu vlnu. Účinkuje v ňom viacero koučov, učiteľov úspechu a psychológov, ktorí hovoria o vlastných skúsenostiach so zákonom príťažlivosti.

Priráti zo Silicon Valley – skvelým inšpiračným filmom sú aj Piráti zo Silicon Valley. Film poukazuje na vzostup legendárnych lídrov IT branže, Billa Gatesa a Stevea Jobsa. Vďaka nemu získate zaujímavý pohľad na život zakladateľov Apple a Microsoftu.

Ak hľadáš ďalšie filmy, ktoré dokážu povzbudiť a motivovať, neprehliadni ani tento zoznam: 12 motivačných filmov, ktoré ťa nakopnú

investicne.sk
Vypracovala redakcia Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať