Pozrite si 8 najlepších akciových screenerov

0

Tzv. stock screener je akýmsi filtrom, ktorý vám umožní vyhľadať akcie na základe preddefinovaných kritérií (napr. akcie finančného sektora, ktorých trhová kapitalizácia je vyššia ako 2 miliardy USD a dividendový výnos dosahuje viac ako 5 %.).

To znamená, že ak hľadáte akcie firiem s konkrétnymi vlastnosťami (vysoká dividenda, silný cash flow, nízke zadĺženie), nemusíte ich vyhľadávať zdĺhavým manuálnym spôsobom. Screener sa o analýzu postará za vás.

Ktoré sú tie najvyhľadávanejšie?

1. Finviz.com

Možno ste nevedeli, že tvorcom známeho finančného portálu finviz.com je Slovák. Nejde iba o akciový screener, finviz je priekopníkom vo finančných vizualizáciách rôzneho druhu.

2. Yahoo Finance Screener

Jednoduchý a prehľadný screener nájdete aj na stránkach Yahoo Finance. Najprv si zvolíte odvetvie (informačné technológie, automobilky, realitný sektor atď.) a akciový index. Nasledujú kritéria ako cena, trhová kapitalizácia či beta faktor.

3. Chartmill

Filtrovať akcie podľa zvolených kritérií vám umožní aj screener Chartmill. Navyše si tu môžete uložiť východiskové údaje, takže nebudete musieť zakaždým zadávať rovnaké dáta.

4. Zacks.com

Veľmi dôkladný filter zameraný predovšetkým na fundamentálnu analýzu. Tak môžeme charakterizovať screener na stránkach zacks.com, kde môžete akcie analyzovať aj podľa odhadovaného EPS (zisk na akciu) či odporúčaní brokerov.

5. StockFetcher

Screener StockFetcher sa radí k ku komplexným filtrom so zameraním na technickú analýzu. Nástroj je bezplatný, avšak vo free verzii vám zo všetkých vyfiltrovaných akcií ponúkne iba prvých päť. Plný prístup k screneru je možné získať za 8,95 USD/mesačne (či už sa to oplatí alebo nie, nech posúdi každý sám).

6. Trade Ideas

Screener Trade Ideas vás iste osloví bohatou ponukou premenných, pri ktorých môžete zadávať minimálnu a maximálnu hodnotu. Screener sa zameriava na akcie obchodované na burzách v Kanade a USA.

7.  UncleStock

Pri screeneri UncleStock si môžete vyberať z množstva zadefinovaných screener okien, ktoré sa opierajú o známe metódy a analýzy. Napr. screener “Graham checklist” vám predstaví podhodnotené akcie, ktoré spĺňajú 4 základné kritéria známeho investora Benjamina Grahama.

8. Screener Marketwatch

Akciový screener má vo svojom portfóliu aj finančný web Marketwatch. Hneď, ako si tento filter otvoríte, zistíte, že je mimoriadne jednoduchý a ponúka len obmedzený výber fundamentálnych a technických kritérií.

Na druhej strane je výhodou vysoká prehľadnosť, no ak ak patríte k investorom, ktorí vyhľadávajú pokročilé funkcie, screener Marketwatch vás veľmi neosloví.

investicne.sk
Vypracovala redakcia Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať