7 zásad, ktoré z Carlosa Slim Helú spravili jedného z najbohatších ľudí sveta!

0

Nemilosrdný, rázny a nezastaviteľný. Aj tak blízki obchodní partneri opisujú najbohatšieho Mexičana a podľa agentúry Bloomberg druhého najbohatšieho muža sveta, Carlosa Slim Helú.

Či už to bolo naskytnutie nových príležitostí alebo žaloby ohrozujúce jeho firmy, Helú všetko riešil rázne, s rozumom a hlavne s úspešným záverom.Ak ste sa rozhodli niečo spraviť, spravte to rýchlo“, radí Helú.

1. Sledovať svoje výdavky a zbytočne nemíňať, ani v dobrých časoch. Tak znie základná zásada mexického miliardára, ktorý sa jej vehementne drží. Helu nie je ten typ márnotratného boháča, v ktorého garážach sa tlačia desiatky športiakov a domy zdobia kľučky zo zlata. Už viac ako 40 rokov býva v tom istom dome.

Tento 73-ročný fanúšik baseballu si nepotrpí na  luxusné vymoženosti. Rád zostáva doma a študuje vojenské stratégie Džingischána.

2. Aj keď sa Helú po srdcovom infarkte namáha o niečo menej, stále má dokonale vycibrený zmysel pre dodržiavanie pracovnej morálky. Tvrdo pracovať, tak znie jedna z jeho životných zásad. Helu je dokonca za to, aby sa vek odchodu do dôchodku zvýšil na 70 rokov.

3. Ďalším z kľúčov k úspechu je neustále kladenie dôrazu na rast.  Ako sám hovorí, jeho cieľom nie sú peniaze. Snaží sa hlavne o to, aby jeho spoločnosť rástla a bola čoraz viac konkurencieschopnejšou. Dôkazom je skutočnosť, že jeho firmy kladú obrovský dôraz na osobnostný rozvoj, školenie zamestnancov a modernizáciu výroby.

4. Podobne ako mnohí miliardári, aj Helu je toho názoru, že zisky treba reinvestovať!  „Domnievam sa, že bohatstvo by malo byť reinvestované tak, aby vytváralo ešte viac bohatstva“, tvrdí Mexičan. „Môj otec hovorieval, že peniaze, ktoré idú mimo podnik, sa vyparujú.“

5. Zásada číslo 5 znie: Udržiavať si optimistický prístup a miesto problémov hľadať príležitosti.

Keď bolo Mexiko v problémoch, Helú nakúpil za lacno firmy, od ktorých v tom čase investori dávali ruky preč. A zarobil. Pred pár rokmi ukazoval prstom na chudobnú Latinskú Ameriku a opäť hovoril o príležitosti.

6. Nedovoliť, aby negatívne pocity a emócie ovládali našu myseľ. “Emocionálne ublíženie neprichádza z vonku od ostatných – je koncipované v nás a vyvíjame si ho sami”, tvrdí miliardár.

Podnikateľ nesmie dovoliť, aby mu emócie bránili v zdravom úsudku. Musí byť emocionálne silný a stabilný!

7. Ako posledné pravidlo, ktorého sa Helú pridržiava a ktoré mu pomohlo dostať sa na špicu rebríčka najbohatších, znie neinvestujte do neproduktívnych aktív. Neproduktívne veci sa snažte čo najviac minimalizovať – nebuďte veľkou rybou v malo rybníku.

investicne.sk
Vypracovala redakcia Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať