Chcete pracovať na Wall Street? Táto jedna vec v životopise je oveľa dôležitejšia ako finančné skúsenosti

0

Pracovať pre banku na Wall Street môže byť nervy drásajúca práca, no s ňou spojená prestíž, skúsenosti ako aj finančné ohodnotenie láka tisícky uchádzačov. Každý z nich sa snaží svoj životopis zdokonaliť natoľko, aby  čo najviac zaujal a maximálne zvýšil šance prijatia. Čo však, ak v tomto odvetví nemáte dostatok skúseností? Neskláňajte hlavu!

Michelle Bucaria, ktorá šéfuje náboru ľudí z vysokých škôl pre banku JP Morgan, pre Business Insider uviedla, že predošlé skúsenosti vo finančníctve nie sú nevyhnutne tou najdôležitejšou vecou v životopise. Možno ste predtým nepôsobili vo finančníctve, no máte prácu na čiastočný úväzok, čo poukazuje na to, že ste schopný multitaskingu, čiže zvládate viacero úloh súbežne.

Bucaria hovorí: „Keď si pozerám životopisy, hovorím si: Bože, oni pracujú v jedálni a pritom majú 3.5 GPA, to je pôsobivé.“ (GPA – Grade Point Average, priemer zo známok, čím väčší, tým lepší, keďže A=4, F=0).

Ako dodáva, oceňuje aj to, keď je uchádzač na univerzite členom campus klubov a účastní sa na rôznych aktivitách. Tiež tvrdí, že nie je dôležité, akú úlohu študent v takom klube mal, ale čo mu táto práca dala a ako ju sám ovplyvnil. „Ak mi študent povie: nebol som prezidentom či sekretárkou, ale bol tu projekt, ktorý som riadil a do ktorého sa zapojilo 100 študentov, to je sakramentsky pôsobivé“, uvádza Bucaria.

Nakoniec dodáva: „Nemyslím si, že existuje určitá forma dokonalého životopisu, o ktorý by sa mal študent snažiť. Je to len o zapájaní sa, aktivite a preukazovaní vodcovských schopností či tímovej práce.“

investicne.sk
Vypracovala redakcia Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať