Finančnými trhmi dnes hýbe slabý dolár

0

Po tom, čo včera Federálny rezervný systém neposkytol žiadne signály pre zvyšovanie sadzieb, sa americký dolár dostal pod tlak. Dolárový index, ktorý meria silu dolára voči košu hlavných mien, aktuálne oslabuje o 0,56% a dosahuje mesačné minimum.

Oslabený kurz dolára hýbe aj ropným trhom. Keďže slabší kurz USD robí ropu lacnejšou pre obchodníkov z iných menových oblastí, čierne zlato sa stáva atraktívnejším. Brent získava 1,52% na 64,73 dolára/barel, WTI posilňuje o 1,41% na 61 dolárov/barel.

Menový pár EUR/USD získava pol percenta na 1,1401 dolára.

Aj keď šéfka Fedu Janet Yellenová uznala, že ekonomika USA po slabom prvom kvartáli mierne expanduje, predtým, než prikročí k vyšším sadzbám, chce vidieť rozhodujúce dôkazy o udržateľnom ekonomickom raste. Rozhodnutie o úrokových sadzbách tak naďalej zostáva naviazané na makroekonomické dáta.

Dušan Hruška
DUŠAN HRUŠKA je zakladateľom a zároveň aj šéfredaktorom Investičných Novín - www.investicne.sk. Je absolventom Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela, kde vyštudoval odbor Financie, bankovníctvo a investovanie.
Zdieľať