Tieto 4 grafy znázorňujú, prečo by malo euro ďalej oslabovať

0

Francúzska veľkobanka Société Générale sa domnieva, že spoločná európska mena má naďalej veľký priestor na rozšírenie doterajších strát. Podkladá to viacerými dôvodmi, ktoré sú znázornené v grafoch nižšie.

1. Odliv investícií bude pokračovať

Keďže investície v eurozóne dosahujú rekordne nízke výnosy, investori budú hľadať príležitosti v zámorí. Banka predpokladá, že v najbližších štvrťrokoch to povedie k silnému odlivu investícií, čo ešte viac zatlačí na oslabenie EUR/USD.

sg-euro-1

2. Pretrvávajúce politické riziká v Grécku a Španielsku – problémy Grécka dostávajú pod tlak aj tamojšie banky, z ktorých si vyplašení Gréci vyberajú peniaze. Graf nižšie znázorňuje výrazný prepad depozít v tomto roku

sg-euro-2

3. Euro stráca status rezervnej meny

Ako vyplýva z najnovších údajov Medzinárodného menového fondu (MMF), objem devízových rezerv v eurách naďalej klesá. Graf nižšie hovorí za všetko.

sg-euro-3

4. ECB bude tlačiť zrejme dlhšie

Krajiny eurozóny majú stále vysokú potrebu oddlžovania sa a reforiem. Ekonómovia Société Générale očakávajú, že ak sa inflačný výhľad nezlepší, dlhopisové nákupy ECB budú pokračovať aj po septembri 2016. Taktiež počítajú s tým, že ECB do svojho programu zaradí aj firemné dlhopisy.

sg-euro-4

investicne.sk
Vypracovala redakcia Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať