Prieskum: Bohatí kupujú nehnuteľnosti, chudobní zlato

0
zlato
zlato

V prieskume spoločnosti Gallup sa oslovení Američania vyjadrovali, čo považujú za najlepšiu dlhodobú investíciu. Respondenti si vyberali spomedzi nehnuteľností, zlata, akcií, podielových fondov, sporiacich účtov a dlhopisov.

Ako vidieť na grafe nižšie, ešte v roku 2011 bolo najpopulárnejšou dlhodobou investíciou zlato. Bolo to práve v čase, keď cena žltého kovu lámala rekordy a ceny realít a akcií sa nachádzali nižšie.

V roku 2014 sa ale preferencie Američanom zmenili, keďže za najlepšiu dlhodobú investíciu považujú nehnuteľnosti. Cena zlata si odpísala desiatky percent, čím žltý kov stratil na príťažlivosti.

prieskum-dlhodoba-investicia

Ak sa na výsledky prieskumu pozrieme detailnejšie, odhalíme rozdiely medzi investičnými preferenciami chudobných a bohatých domácností.

Američania, ktorí pochádzajú z domácností s ročnými príjmami nižšími ako 30 tisíc dolárov, sa vo veľkej miere prikláňajú k žltému kovu. Naopak, bohatí Američania k zlatu inklinujú v oveľa menšej miere – v dlhodobom horizonte preferujú nehnuteľnosti a akcie (viď tabuľka nižšie).

bohati-chudobni-investicie

investicne.sk
Vypracovala redakcia Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať