Kniha, ktorá Warrenovi Buffettovi zmenila život!

0

Je už verejne známe, že americký finančník a ekonóm Benjamin Graham je tým mužom, ktorý do tajov investovania zasvätil mnohých úspešných investorov.

Je nepopierateľné, že títo žiaci dnes žnú nemalé úspechy. Azda najväčším a najjasnejším príkladom je megainvestor Warren Buffett, ktorý Grahama opisuje ako neuveriteľného učiteľa.

Grahamovu publikáciu „Inteligentní investor“ považuje za knihu, ktorá mu zmenila život. „Keby som tú knihu v roku 1949 nečítal, mal by som inú budúcnosť“, povedal hviezdy investor. Knihu Inteligentní investor považuje za najlepšiu knihu o investovaní, aká bola kedy napísaná!

Poďme teraz spoločne nakuknúť na učenie, ktorým sa finančný pedagóg Graham preslávil. Ako tvrdia jeho stúpenci, veril v hotovosť. Nepáčili sa mu spoločnosti, ktoré emitovali veľa dlhopisov. Taktiež tvrdieval, že ak chce človek na Wall Street zarobiť, musí zaujať správny psychologický postoj.

Buffett tvrdí, že Graham kupoval od každého trochu, takže blízka mu bola diverzifikácia. Ako ale veštec z Omahy (ako Buffetta prezývajú) dodáva, pre neho tento štýl nie je príznačný.

Graham bol ochotný nakúpiť to, od čoho ostatní dávali ruky preč. Avšak za lacno. Kúpil by preto aj problémové aktívum za menej ako pol dolára, len preto, že bolo podhodnotené. Bol si veľmi dobre vedomý, že ide proti prúdu.

Známy bol aj jeho pohľad na samozvaných finančných expertov. Ich prognózy prirovnával k hodu s mincou. Ako tvrdieval, či už si vyberiete odhad profíkov alebo možnosť hodiť si mincou, dospejete k rovnakému výsledku.

Knihu Inteligentný investor, z ktorej sa už predalo viac ako milión výtlačkov, nájdete za bezkonkurenčnú cenu aj v našom kníhkupectve.  Kniha má viac ako 500 strán a ponúkaná je v pevnej väzbe. Poštovné a balné zdarma!

Foto: Aaron Friedman

investicne.sk
Vypracovala redakcia Investičných Novín - investicne.sk. info@investicne.sk
Zdieľať